DOA Paws

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
DOA Paws

Forum ljubitelja zivotinja

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Zadnje teme

» Poklanjam prelepe macice
Danas sam ukrao tvog psa EmptyNed Okt 21, 2012 12:40 pm od AndreaLJ

» 15.09.2012. CAC Turija 16.09.2012. CAC Backa Palanka
Danas sam ukrao tvog psa EmptyČet Avg 30, 2012 4:21 pm od azbelltas

» DVD O LOVU I LOVNIM PSIMA
Danas sam ukrao tvog psa EmptyUto Nov 08, 2011 2:36 pm od srpskelegende

» Shar Pei - Sar Pej
Danas sam ukrao tvog psa EmptyPet Maj 13, 2011 12:09 am od zlata

» Njemacki ovcar
Danas sam ukrao tvog psa EmptySub Apr 30, 2011 1:30 am od Ghandi_bl

» Imena A - Z
Danas sam ukrao tvog psa EmptyPet Apr 29, 2011 11:08 am od Ghandi_bl

» Adriatic Cup 2011 - Bar (30.04 - 02.05 '11)
Danas sam ukrao tvog psa EmptySub Feb 05, 2011 7:27 pm od vajvas

» Plan izlozbi 2011 - Crna Gora
Danas sam ukrao tvog psa EmptySub Feb 05, 2011 7:23 pm od vajvas

» Njemacki ovcar-Beauty k9 Montenegro
Danas sam ukrao tvog psa EmptySre Avg 11, 2010 2:25 pm od Nemanja V.

Affiliates


    Danas sam ukrao tvog psa

    Kamerado
    Kamerado
    Admin
    Admin


    Ženski
    Broj poruka : 185
    Godina : 33
    Lokacija : Niksic - Montenegro
    Datum upisa : 28.11.2008

    Danas sam ukrao tvog psa Empty Danas sam ukrao tvog psa

    Počalji od Kamerado Ned Jun 14, 2009 10:07 am

    Danas sam ukrao tvog psa



    Ukrao sam danas tvog psa. Ne nisam usao u tvoje dvoriste, ali po stanju u kom je bio tvoj pas mogu da zamislim kako izgleda, rec “djubriste” mi prvo pada napamet.

    Nasao sam je pored puta, sa teskim lancem vezanim oko vrata koji je bio pricvrscen za trulu dasku sa njene kucice sa 6 zardjalih eksera koji vire. Ne samo da sam znao da je pola grada ignorise sudeci po tome gde sam je nasao, vec sam znao da ce se ako ode u sumu sa tim “krstom” koji vuce zamotati oko drveta i ostati tako dok joj glad i zedj ne oduzmu zivot. Okolina je obicno gluva i slepa za potrebe zivotinja. Ukoliko ne odluci da ubije neku zbog povrede poseda.

    Sudeci po njenim rebrima, njenim prljavim usima, prema celokupnom stanju, prema dlaci i ocima koje su gledale tupo, bilo je jasno da je nisi zasluzivao. Ali tek da se uverim, proverio sam kod lokalnih vlasti da li je trazen pas njenog izgleda a proverio sam i u lokalnim novinama, trazeci u rubrici “izgubljen pas”.

    Nisi je trazio, na osnovu cega sam mogao da zakljucim da ti ona ne nedostaje. To nije slucajno, s obzirom da nije bila kastrirana, vakcinisana i sve u svemu njen oporavak mogao me je kostati mnogo.

    Mozda mi neka mala uteha moze biti to sto joj ti nisi nedostajao. U stvari, njen beg jasno govori da joj je bilo dosta tvog tutorstva. Trebao joj je jedan dan da shvati da ja nisam ti, da je necu povrediti, da je uprkos nasem kratkom poznanstvu ja volim. Dva dana su joj trebala da shvati da je sve druge zivotinje koje ovde zive prihvataju i da joj je nedostajalo druzenje sa psima. Tri dana su joj trebala da prihvati domacu hranu i cinjenicu da vise nece spavati napolju. Da ce kada je oluja biti zagrljena, da ce joj neko zapusiti usi i da ja izigravam “budalu” tepajuci svojim psima.
    Danas sam ukrao tvog psa Piebaldtosch1


    Ona sada ima divno ime. Vec tokom prve nedelje, pocela je da izgleda onako kako treba. Njene oci sijaju i naucila je da mase repom kada se umiljava. Prestala je da se plasi nekih mojih naglih pokreta, zato sto zna da je ja necu povrediti, ustvari retko se udaljava od mene. Postala je cak dovoljno smela da laje na macke i danas sam sa prozora gledao kako zapocinje igru za drugim psima. Ne jasno je da ne oseca da joj nedostajesti, ni raniji zivot, ni lanac oko vrata.

    Od svih stvari koje su postale jasne za vreme ovog naseg kratkog prijateljstva (kao njena divna sposobnost da veruje i voli uz cinjenicu da ljubav cini cuda) najjasnija je kakva si ti budala bio. Ona je verovatno najodanije bice puno ljubavi, a ti si je osudio da zivi u prljavstini i samoci, dok ona nije donela najbolju odluku i oslobodila se. Mozda joj je njen andjeo cuvar pomogao da pobegne. Da me neko ne bi pomesao sa andjelom priznacu da se nadam da cu jednog dana biti tako dobar kao ona. Mislim da ti je oprostila jos u prvih 24 casa novog zivota, dok se ja jos uvjek nadam da ces jednog dana goreti u paklu.

    Nije jos uvek izvesno da li ce ostati ovdje ili cu joj naci dom, gde bi mogla da zivi lepo, ali jedno je sigurno-tebi se tvoj deo ukradene “imovine” nece vratiti. Pa, tuzi me, pozivaj se na cinjenicu da je ona tvoja, ja sam ubedjen da je ovo najbolje “krivicno delo” koje sam do sada pocinio. Tesko da me je u zivotu bilo sta vise zadovoljilo od dana kada ukrao tvog psa. Dovoljno je da pogledam u njene divne braon oci i da se uverim da sam doneo pravu odluku u vezi njenog zivota. Imam samo jednu molitvu a to je da se molim da vise nikada ne nadjes zamenu za nju. A ako imamo neki dan da ga zajedno drzimo kao spomen slavu, onda je to dan kada sam ukrao tvog psa i dan kada je ona ukrala moje srce.

      Sada je Pet Apr 19, 2024 1:35 pm